Міненерговугілля співпрацюватиме з Організацією Економічного Співробітництва і Розвитку щодо впровадження принципів корпоративного управління державними енергетичними підприємствами

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Економічна дипломатія
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Про це заявила заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко під час зустрічі з представниками Організації Економічного Співробітництва і Розвитку (ОЕСР).

 Зокрема, Наталія Бойко ознайомила з напрямками реформування енергетичного сектору та кроками щодо реформи корпоративного управління державних компаній. Наголосила, що Енергетичною стратегією України до 2035 року, яка ухвалена у 2017 році, передбачено функціонування підприємств у ринкових умовах, тому досвід щодо побудови ефективної роботи державних підприємств є дуже цінним для України.

Наталія Бойко зазначила, що Міненерговугілля підтримує та візьме участь у впровадженні запропонованого проекту щодо аналізу роботи НАК «Нафтогаз України» та виробленні рекомендацій щодо використання моделей корпоративного управління підприємств державного сектору на основі найкращих європейських та світових практик та у відповідності до принципів, визнаних країнами-членами ОЕСР.

«Для нас буде важливий зворотній зв’язок, який буде доброю підтримкою та допоможе працювати з державними підприємствами і буде використаний, зокрема, для розбудови вуглецевого сектору енергетики», – зазначила Наталія Бойко.

«Зі свого боку ми готові до повної відкритості та співпраці, щоб імплементація зазначених керівних принципів в енергетичному секторі стала реальністю», – підкреслила заступник Міністра.

Під час зустрічі обговорено напрямки співпраці щодо методики системного аналізу, збору даних, анкетування в рамках проекту, що дасть можливість експертам виробити архітектуру компанії, яка може бути використана для всього державного сектору енергетики. За підсумками проекту буде підготовлено звіт, який відобразить аналіз щодо корпоративних відносин та можливих напрямків реформування.

Зі свого боку представники ОЕСР запевнили, що співпраця з українськими фахівцями в межах проекту стане доброю нагодою обміну досвідом щодо впровадження принципів корпоративного управління держаних підприємств та сприятиме розвитку подальшого співробітництва та позитивних змін в енергетичному секторі економіки різних країн.

Довідково:

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) http://www.oecd.org/ –  міжнародна організація, що об’єднує 34 розвинені країни світу: більшість держав Європейського Союзу, США, Австралія, Швейцарія, Норвегія, Південна Корея, Японія та інші.

Мета організації – координація економічної політики країн-членів ОЕСР і погодження програми допомоги країнам, що розвиваються.

ОЕСР також активно співпрацює з державами світу, які не є членами організації (зокрема з Україною), у рамках спеціалізованих програм, міжнародних заходів тощо.

Співробітництво між Україною та ОЕСР започатковано у 1997 році шляхом підписання КМУ та ОЕСР Угоди щодо привілеїв, імунітетів та пільг, які надаються ОЕСР на території України. Угоду було ратифіковано Верховною Радою України у липні 1999 року (Закон України від 07.07.99 № 850-XIV).

На сьогодні співробітництво між Україною та ОЕСР здійснюється відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо поглиблення співробітництва від 07.10.2014.

Відповідальним за співробітництво України з ОЕСР центральним органом виконавчої влади визначене Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.