Координацію зусиль Парламенту, Уряду та ЄС задля вирішення гуманітарних проблем на Донбасі обговорено під час зустрічі Ірини Геращенко із представником ЕСНО Жаном-Луї де Броувер

Регіон:
ЄС
Тема:
Питання міжнародної безпеки
Джерело:
http://rada.gov.ua

5 червня Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко зустрілась із Директором з питань Європи, Східного Сусідства та Близького Сходу Генерального директорату Європейської комісії з питань цивільного захисту населення та гуманітарної допомоги (ЕСНО) Жаном-Луї де Броувер, керівником відділу ЕСНО з питань гуманітарної допомоги Україні Крістіною Мартінез-Геллего та керівником Офісу ЕСНО в Україні Самюелем Марі-Фаноном.

Під час зустрічі сторони обговорили поточну безпекову, гуманітарну та екологічну ситуацію на Донбасі, скоординували напрямки співпраці щодо вирішення нагальних проблем на сході України. Також, учасники зустрічі торкнулись питання гуманітарного розмінування, відновлення об’єктів, водо- та газопостачання об’єктів критичної інфраструктури.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко висловила переконання, що наступного пленарного тижня буде ухвалено в цілому проект Закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», № 5435 від 22.11.2016. Політик також сподівається, що найближчим часом важливий законопроект у сфері гуманітарного розмінування та протимінної діяльності буде подано до Верховної Ради України.

Своєю чергою, Директор з питань Європи, Східного Сусідства та Близького Сходу Генерального директорату Європейської комісії з питань цивільного захисту населення та гуманітарної допомоги (ЕСНО) Жан-Луї де Броувер зазначив, що організація планує і надалі надавати підтримку Україні і громадянам, що найбільше постраждали від конфлікту, шляхом реалізації важливих гуманітарних проектів.

Учасниками зустрічі домовлено консолідувати зусилля Парламенту, Уряду та ЄС.

«Єврокомісія готова до більш активної співпраці задля вирішення гуманітарних проблем на Донбасі та розраховує на більш активну позицію Уряду України», – повідомила Ірина Геращенко за результатами зустрічі.