Коментар речниці МЗС у зв’язку з поїздкою німецьких політиків на тимчасово окуповані території України

Регіон:
ЄС
Країна:
Німеччина
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://mfa.gov.ua

МЗС України рішуче засуджує візит представників партії «Альтернатива для Німеччини» Гуннара Ліндеманна, Ріхарда Гретцінгера і Хеннінга Цоца на тимчасово окуповані українські території на Донбасі.

Розглядаємо цей візит  як неповагу до суверенітету і територіальної цілісності України, нехтування основоположними принципами міжнародного права та національним законодавством України.

Констатуємо, що ці політики вже раніше нелегально  відвідували окуповані території України. Це свідчить про свідоме порушення ними національного законодавства України та міжнародного права на догоду російській ідеології.

Такі діяння будуть враховані при визначенні юридичної відповідальності згідно з українським законодавством.

Знаємо, що демократичні політичні сили Німеччини  підтримують зусилля Федерального канцлера Ангели Меркель у рамках Нормандського формату з відновлення територіальної цілісності й суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах, як і загалом  позицію Федерального уряду щодо засудження спроб російської агресії проти України, а відтак відмежовуються від будь яких проявів заохочення  агресивної політики РФ, спрямованої на підрив Української державності.

Очікуємо, що керівництво партії «Альтернатива для Німеччини» так само засудить незаконні дії її членів й упереджуватиме подібні злочини у майбутньому.