Коли Литва і Україна об’єднані – ми непереможні – Президент на зустрічі з українською громадою Литви

Регіон:
ЄС
Країна:
Литва
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://www.president.gov.ua

Під час робочого візиту до Литви Президент Петро Порошенко відвідав Українську греко-католицьку церкву Пресвятої Трійці у Вільнюсі, де зустрівся з українською громадою Литви.

«Важко уявити собі більш символічне місце, ніж цей Божий храм. Більше 500 років тому, в 1514 році Костянтин Острозький побудував не просто храм Божий, а символ об’єднання Литви і України», – сказав Петро Порошенко. «Це не просто символ нашої дружби, а символ того, що коли Литва і Україна об’єднані – ніхто нас не переможе. Нехай це усі почують», – зазначив Президент.

Петро Порошенко додав, що друге народження цей храм отримав в часи відновлення незалежності Литви, завдяки діяльності української громади Литви при підтримці колишнього спікера литовського Сейму Вітаутаса Ландсбергіса.

«Це відновлення сили Божої, яка захищає два наших великих народи. Дуже важливим є те, що тут, з Вільнюса щоденно лунає молитва за Україну, за мир в нашій країні. Молитва за українських воїнів, які захищають не просто українську землю, а мир, свободу і демократію всієї Європи», – сказав Президент та наголосив на тому, що «у Литві це чітко розуміють».Глава держави висловив вдячність святим отцям, громаді, литовському народу за величезну допомогу Україні. «Перша зброя, після початку російської агресії у 2104 році прийшла до України з Литви, перша гуманітарна допомога. Перших поранених українських воїнів, і найбільшу кількість, прийняла Литва», – зауважив він.

«Сьогодні найбільшим союзником, найбільшим адвокатом, який дав можливість Україні сказати остаточне прощавай Радянському союзу і Російській імперії і повернутись через безвізовий режим до  Європейського Союзу, була саме Литва», – сказав Президент та нагадав, що саме у Вільнюсі мало відбутись підписання Угоди про асоціацію, яка розкриває для України двері для повернення до європейської родини.

Президент також наголосив, що «Європейський план для України», який був проголосований Сеймасом і створений, в тому числі командою великого друга нашої країни Андрюса Кубілюса (Прем’єр-міністр Литовської Республіки у 1999-2000 та 2008-2012 роках – ред.), прийшов саме з Литви.«Дозвольте мені ще раз повторити ті слова, які вперше прозвучали саме в цьому храмі більше 500 років тому: коли Литва і Україна разом – ми непереможні», – підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави також зазначив, що сьогодні, коли українська делегація зайшла в цей храм, перше, що побачили це фото з Майдану. «Те, що можна було дуже часто почути на Майдані – разом до перемоги. Сьогодні – це актуально і для України і Литви. Слава Литві і слава Україні»,- сказав він.

Президент оглянув експозицію фотовиставки присвяченої Революції гідності.

лава держави також поспілкувався з представниками української громади.
7 червня 2014 року виповнилося 500 років Церкві Пресвятої Трійці у Вільнюсі. Ансамбль Василіянського монастиря із церквою Пресвятої Трійці – одна із найдревніших архітектурних пам’яток столиці Литви.  Церкву із дзвіницею на знак подяки за одержану перемогу Литовсько-Польських військ над Московським військом під Оршею побудував у 1514 році князь Костянтин Острозький.