Канадський досвід впровадження телемедицини може бути використаний в Україні, – Геннадій Зубко

Регіон:
ЄС
Країна:
Канада
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Крім того, канадські практики допоможуть визначити перелік телемедичних сервісів для пацієнта, які можуть надаватись на кожній ланці медицини. Таких домовленостей було досягнуто під час зустрічі з керівниками Телекомунікаційної мережі Онтаріо (OTN), які запрошені Канадсько-українською торговою палатою спільно з канадським проектом підтримки реформи секторальної децентралізації EDGE.

«Спільно з МОЗ ми працюємо над реалізацією ініціативи Президента України з розбудови доступного та якісного медичного обслуговування у сільській місцевості (закон 7117), яка передбачає використання телемедицини. OTN – державна компанія, яка підпорядковується Міністерству охорони здоров’я Канади, це одна з найбільших телемедичних мереж у світі. Компанія використовує двосторонні відеоконференції для надання доступу до допомоги пацієнтам у кожній лікарні та сотнях інших медичних закладів Онтаріо», – зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, OTN постійно впроваджує інновації медичної допомоги в систему охорони здоров’я, щоб люди в Онтаріо могли отримати необхідну допомогу там, де вона найбільше потрібна: вдома, в громаді або в лікарні. Ці технології також були впроваджені в Австралії та Індії.

«Вони передбачають не лише надання консультацій, а й моніторинг стану пацієнтів з хронічними захворюваннями. Через мережу OTN протягом року відбувається 1,2 млн відео конференцій, 26 тис користувачів – медпрацівників та лікарів – мають можливість скористатись системою», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Вже сьогодні експерти OTN, Мінрегіону та МОЗ проведуть робочу поїздку до Житомирської області для аналізу проблемних питань розбудови мережі первинної ланки медицини у сільській місцевості.