Канада допоможе впровадити світові стандарти стратегічного планування в українському Уряді

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Державний Секретар Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко підписав з канадськими партнерами Спільний план дій щодо впровадження в Уряді України кращих практик стратегічного планування на основі принципів управління, орієнтованого на результат (Results-Based Management).

Канада надасть Секретаріату КМУ експертів, які допоможуть у розробці інструментів стратегічного планування та аналізу державних політик та проведуть навчання українських фахівців. Це дозволить Уряду більш ефективно планувати державну політику та комплексно координувати виконання стратегічних планів, застосовуючи показники ефективності (KPI).

Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко зустрівся з Міністром закордонних справ Канади Христею Фріленд. Вони обговорили питання ходу реформ в Україні та співпрацю в наступному році. Міністр зазначив, що Канада є важливим міжнародним партнером України. “Канада – наш надійний партнер, що підтримує Україну на шляху реформ. Ефективність співпраці особливо помітна по зростанню обсягів торговельно-економічного співробітництва: за 9 місяців 2017 року обсяг торгівлі зріс на 43% і склав $327,6 млн. Однією зі сфер активної співпраці є реформа держуправління. Підписаний сьогодні Спільний план дій передбачає, зокрема, співпрацю щодо підвищення спроможності Уряду України та урядових інституцій, впровадження методології аналізу державних політик, аналізу гендерного впливу, розробки системи моніторингу реформ, надання міжнародної експертизи. Також передбачені заходи з навчання та обміну досвідом для фахівців з питань реформ”, – зауважив Олександр Саєнко.

«Впровадження в Секретаріаті КМУ кращих практик системи управління, орієнтованого на результат, посилить наші можливості щодо планування та координації реформ. Ми впроваджуємо комплексну реформу держуправління, а практика світових підходів до менеджменту допоможе нам більш чітко координувати заходи між різними виконавцями. Це зробить управлінські процеси в Уряді більш якісними та ефективними» – зазначив Державний секретар Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко.

«Система RBM довела свою ефективність для стратегічного планування в урядах багатьох країн. Впровадження інструментів RBM в Секретаріаті КМУ, а також у міністерствах, підвищить ефективність планування та імплементації реформ. Ми підтримуємо впровадження методології аналізу державних політик, у тому числі оцінки гендерного впливу. Це дасть Уряду більше інформації для прийняття обґрунтованих управлінських рішень», – відзначила Директор проекту EDGE Танія Санфорд Аммар.

З боку Канади виконавцем Спільного плану дій є Проект експертної підтримки врядування та економічного розвитку (EDGE), який фінансується Міністерством міжнародних справ торгівлі і розвитку Канади та впроваджується компанією Agriteam Canada Consulting Ltd. Спільний план дій є додатком до Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Agriteam Canada Consulting Ltd, який було підписано на початку листопада 2017 р. в м. Оттава (Канада).

Довідково

Проект EDGE («Expert Deployment for Governance and Economic Growth») є спільним українсько-канадським проектом технічної допомоги, що сприяє реалізації зобов’язань Уряду України щодо запровадження комплексних реформ у країні відповідно до державних програм, національних та міжнародних угод. Головною ціллю проекту є допомога Україні у досягненні поставленої нею мети – створенні більш ефективної та прозорої системи влади, що відповідає вимогам українських громадян до якісного урядування, та досягнення процвітання через економічний розвиток.

Results-Based Management (RBM) – Методика Управління, орієнтованого на результат. Використовується багатьма міжнародними організаціями та агенціями (у т.ч. ООН, Міжнародний комітет Червоного Хреста, USAID, DFID, the World Bank). Для Уряду на національному та регіональному рівнях RBM є універсальним інструментом, який дозволяє більш ефективно планувати, втілювати, оцінювати та комунікувати реформи.