Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром інвестицій та розвитку Польщі Єжи Квєцінським

Регіон:
ЄС
Країна:
Польща
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

На полях Форуму регіонального розвитку в Трускавці (Львівська область) Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Міністром інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квєцінським.

Вона подякувала Міністру за незмінну й послідовну позицію Польщі як стратегічного партнера України щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету нашої країни на тлі російської агресії. Користуючись нагодою, Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на те, що новопризначений Прем`єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький найближчим часом відвідає Україну на запрошення Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Сторони також обговорили перспективи українсько-польської співпраці і залучення фінансових та технічних інструментів ЄС в частині макрорегіонального розвитку, зокрема, задля розвитку Карпатського регіону. Ухвалення Карпатської стратегії та просування цієї ідеї на рівні інституцій ЄС активно підтримує чинна влада Польщі і на урядовому, і на парламентському рівні. На урядовому рівні цим проектом займається Міністерство інвестицій і розвитку Польщі та особисто пан Єжи Квєцінський. Україна активно підтримує цю ініціативу з моменту її започаткування.

Окремо співрозмовники домовилися і надалі координувати спільну позицію протидії будівництву газогону Північний потік-2, що становить загрозу для безпеки обох країн і ЄС. «Польща твердо стоїть на своїх позиціях поряд з Україною, важливо постійно підтримувати одне одного в цьому питанні», – наголосив пан Квєцінський.

Польська сторона розглядає перспективи об`єднання енергетичної інфраструктури двох держав, зокрема, будівництво газового інтерконектора як стратегічного проекту в Центрально-Східній Європі, спрямованого на забезпечення транспортування газу з Польщі в Україну.

Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала зростання польської економіки, яке позитивно впливає на товарообіг між нашими державами. Вона поінформувала Міністра про євроінтеграційний поступ України, прогрес структурних реформ і боротьбу з корупцією. Також ішлося про нещодавнє ухвалення Верховною Радою Закону «Про національну безпеку і оборону». «Цей закон стане потужним поштовхом для великої всеохоплюючої реформи сектора безпеки та оборони, на яку ми покладаємо великі надії, зокрема, задля прискорення євроатлантичної інтеграції України», – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

Окремо вона зупинилася на результатах, яких вдалося досягти в рамках реформи децентралізації.

Єжи Квєцінський високо оцінив результати реформ в Україні, зазначивши, зокрема, що Польща вітає ухвалення законодавства, спрямованого на запуск роботи Антикорупційного суду.