Ірина Геращенко: Українська делегація в ПАРЄ закликає Верховну Раду України терміново розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому

Регіон:
ЄС
Джерело:
http://rada.gov.ua

«Українська делегація в Парламентській Асамблеї Ради Європи звертається до Верховної Ради України з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому», – повідомила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко за результатами наради представників Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ 25 червня ц.р. у Страсбурзі.

Ірина Геращенко повідомила, що після прийняття Асамблеєю у ніч на 25 червня ц.р. резолюції про знищення санкційного механізму проти РФ представники української делегації у ПАРЄ прийняли рішення: припинити участь у роботі сесії ПАРЄ, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації; звернутися до Верховної Ради України з необхідністю терміново розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому; звернутись до Президента України і Міністерства закордонних справ України задля вироблення чіткої позиції щодо подальшої участі України в органах Ради Європи.

Перший віце-спікер повідомила, що після оскарження повноважень російської делегації та зупинки автоматичного призначення депутата Держдуми РФ віце-президентом ПАРЄ українська делегація спільно залишила сесійну залу і не братиме участі у подальших дебатах до кінця дня.

Нагадаємо, 24 червня у Страсбурзі під час засідання третьої частини чергової сесії ПАРЄ Асамблея ухвалила резолюцію (118 голосів «за», 62 – проти, 10 – утрималися) про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу.

Під час дебатів члени української делегації наголосили на неприпустимості повернення делегації РФ до роботи в Асамблеї та звернули увагу на злочини та порушення міжнародного права Російською Федерацією.

Зокрема, Ірина Геращенко підкреслила, що через збройну агресію РФ проти України з 2014 року вбито понад 13 тисяч осіб, 30 тисяч – отримали поранення, сотні заручників та політв’язнів Кремля незаконно утримуються на окупованих територіях України та в Росії.

Перший заступник Голови Верховної Ради нагадала, що з початку збройної агресії РФ в Україні Асамблея ухвалила десяток резолюцій, однак, РФ не виконала жодної з них. Ірина Геращенко зазначила, що у резолюціях Асамблея засудила невиконання Росією Мінських угод, проведення незаконного референдуму у Криму, закликала припинити переслідування представників кримськотатарського народу. Політик підкреслила, що в резолюціях Асамблея також закликала Російську Федерацію припинити вогонь на Донбасі, звільнити всіх заручників та політв’язнів, а також у співпраці з МКЧХ провести пошук зниклих безвісти.

Представник Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ підкреслила, що сьогодні кількість політв’язнів Кремля, серед яких Олег Сенцов, Володимир Балух, Павло Гриб, сягає близько 100 осіб, й десятки заручників утримуються на території окупованого Донбасу у повній ізоляції, без дозволу на листування чи відвідування структурами МКЧХ та ООН.

Ірина Геращенко нагадала, що в рамках роботи гуманітарної групи в Мінську представники України десятки разів закликали російську сторону звільнити бранців, однак Росія займає деструктивну позицію.

«Нагадаю ще одну резолюцію – №2259 з вимогою до Росії розблокувати судноплавство, звільнити 24 українських моряків. Однак, РФ всупереч резолюції і рішенню Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі незаконно утримує українських військових», – наголосила Ірина Геращенко та представила листи українців, які незаконно утримуються в СІЗО «Лефортово» у Москві.

«Російська Федерація не виконала жодних резолюцій, ухвалених Асамблеєю. Разом з тим, ціною руйнування цінностей і принципів та механізмів впливу Ради Європи обговорюється питання надання індульгенції Росії за всі скоєнні нею злочини. Ми не будемо голосувати за такі рішення і закликаємо колег не займатися фарисейством та захистити фундаментальні цінності Ради Європи», – підкреслила Ірина Геращенко.

 

 

До початку публікації