Головні завдання України та Грузії: повернення територій та турбота про громадян, постраждалих від конфлікту

Регіон:
Cхідне партнерство
Країна:
Грузія
Тема:
Захист прав людини
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

21 листопада у Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» відбулася відкрита зустріч Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадима Черниша та Міністра з питань вимушено переміщених з окупованих територій осіб, біженців та розміщення Грузії Созара Субарі зі студентами магістерської програми «Врегулювання конфліктів та медіація».

Відкриваючи зустріч ректор Михайло Згуровський висловив вдячність Вадиму Чернишу за вибір саме НТУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» майданчиком для підготовки кадрів з такої актуальної для України спеціалізації та побажав всім учасникам зустрічі отримати максимальну користь, особливо присутнім викладачам та студентам програми.

«Ми раді можливості обміну досвідом з грузинськими  колегами, що посилює дружні відносини наших країн. Разом ми станемо більш професійними, більш сильними та більш захищеними», – сказав Михайло Згуровський.

У свою чергу Вадим Черниш зазначив про необхідність вивчати конфлікти на прикладах інших країн, зокрема на досвіді Грузії. Особливо важливо розвивати програму вивчення конфліктів з метою удосконалення методів для їх подолання.

«Щоразу під час відвідування Київського політехнічного інституту, в стінах якого виховано багато поколінь науковців та громадських діячів високого рівня, ми відчуваємо відповідальність за розпочату справу. Конфлікт може розвиватися в різних напрямках, які необхідно вивчати та аналізувати.  Завдяки вивченню досвіду Грузії у протистоянні з Російською Федерацією ми маємо можливість простежити як конфлікт зароджується, розвивається і які наслідки він несе, а значить бути готовими ефективно його долати», – підкреслив Вадим Черниш.

Розповідаючи студентам та присутнім гостям про досягнення Грузії за останні роки після припинення збройного конфлікту Созар Субарі, зазначив важливість вчитися на помилках, тому що кожна помилка – це невикористані кошти для покращення ситуації в країні в цілому та для поліпшення долі людей зокрема.

«Говорячи про права біженців ми враховуємо, що в 90-х роках 20% грузинської території було окуповано під час війни з РФ. ВПО – це повноцінні громадяни Грузії, які мріють повернутися до своїх домівок, і держава несе перед ними відповідальність. Влада Грузії докладає великих зусиль для того, щоб всі громадяни, включаючи тих, що проживають на окупованих територіях, повернулись до життя в нормальних умовах. Наразі працюють державні програми щодо безкоштовного отримання медичної допомоги, забезпечення житлом, соціальної адаптації тощо», – повідомив Созар Субарі.

Нагадаємо, що «Врегулювання конфліктів та медіація» – це  перша в Україні навчальна програма, розрахована на підготовку фахівців з вирішення та попередження різноманітних конфліктів з урахуванням провідного досвіду країн світу, і яку було започатковано з ініціативи МТОТ у червні цього року.