Голова литовського парламенту Вікторас Пранцкєтіс: Україні та Литві необхідно розвивати двостороннє партнерство для протидії спільним викликам

Регіон:
ЄС
Країна:
Литва
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://mfa.gov.ua

У ході переговорів 18 листопада з Міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком Голова Сеймасу Литовської Республіки Вікторас Пранцкєтіс запевнив у твердій підтримці України з боку Литви, у т.ч. в рамках міжнародних організацій з метою протидії російській агресивній політиці. Спікер Литви наголосив, що депутати Сеймасу постійно порушують у переговорах з міжнародними партнерами необхідність  політичної підтримки України у її боротьбі за відновлення територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах..

Сторони обмінялися думками щодо координації дій в рамках ПАРЄ і, зокрема групи «Балтік+».

Міністр закордонних справ України подякував за всебічну  підтримку з боку Литви, у т.ч. у процесі реформ. У цьому контексті відзначено важливість проведення Конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі у 2020 р.

У ході зустрічі також констатувалася спільність позиції щодо небезпеки будівництва трубопроводу «Північний потік 2» для європейської безпеки.