Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря звернувся до Єврокомісії з проханням сприяти вирішенню питання щодо виплати пенсій вимушеним переселенцям

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Захист прав людини
Джерело:
http://rada.gov.ua

Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря звернувся до Європейської Комісії з проханням сприяти вирішенню питання щодо ухвалення законопроекту з виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушеним переселенцям.

Про це він повідомив під час засідання Комітету. «Я звернувся з листом до Єврокомісара з питань розширення Йоганнеса Хана з проханням при обговоренні можливості запровадження нової програми макрофінансової допомоги для України включити до списку попередніх умов внесення до порядку денного Верховної Ради України законопроект № 6692 з виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, і вимушеним переселенцям та позитивне вирішення цього питання. Такий крок з боку європейських інституцій сприятиме забезпеченню дотримання прав і свобод громадян України, зокрема конституційного права на отримання пенсій», – сказав Г.Немиря.

«Мова йде про більш як 600 тисяч наших громадян, які не отримують пенсії за дискримінаційними причинами. Сподіваюся, що втручання європейських інституцій допоможе вирішити це питання найближчим часом», – додав голова Комітету.

Г.Немиря також нагадав, що Комітет з прав людини неодноразово порушував це питання на засіданнях Погоджувальної ради. Крім того, було надіслано три письмових звернення до Голови Верховної Ради з проханням внести зазначений законопроект до порядку денного парламенту.

Проблема невиплати пенсій була одним з предметів обговорення під час спільного засідання Комітету Верховної Ради з прав людини та підкомітету Європейського парламенту з питань прав людини, яке відбулося 12 жовтня минулого року у Брюсселі.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян, № 6692, розроблений за сприяння міжнародних організацій, зокрема, ООН, Ради Європи, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Норвезької ради в справах біженців, а також українських та міжнародних неурядових організацій, та був підтриманий ключовими Комітетами Верховної Ради, включаючи Комітет з прав людини та Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.