Голова делегації Верховної Ради у Міжпарламентському союзі Борис Тарасюк виступив на засіданні Комітету з питань миру та міжнародної безпеки

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
http://rada.gov.ua

Делегація Верховної Ради України у складі її голови Бориса Тарасюка, Альони Шкрум, Олексія Порошенка, Леоніда Ємця, Олени Сотник взяла участь у засіданні Постійного комітету з питань миру та міжнародної безпеки, у засіданні Постійного комітету з питань сталого розвитку, фінансів та торгівлі під час під час 138 асамблеї Міжпарламентського союзу (МПС), що триває 24-28 березня  у м. Женева (Швейцарія).

Голова делегації Борис Тарасюк, виступаючи на засіданні Комітету з питань миру та міжнародної безпеки, висловив позицію делегації щодо проекту резолюції Комітету на тему: «Збереження миру як засіб досягнення сталого розвитку» та висловив вдячність співдоповідачам за її підготовку. Борис Тарасюк зазначив, що в проекті резолюції відображено багато важливих і правильних ідей і підходів, які ми поділяємо. Однак, на превеликий жаль, незважаючи на правильні формулювання в резолюціях, реальність і їх імплементація далекі від ідеалу. Також керівник української делегації висловив ряд зауважень до тих поправок, зміст яких суперечить основним ідеям резолюції. Борис Тарасюк критично висловився щодо проведення останньої Асамблеї МПС в Росії, яка здійснила агресію і захопила частину території іншого члена МПС- України. Борис Тарасюк наголосив, що агресія країни, що зазіхає на територіальну цілісність інших незалежних країн, таких як Грузія, Молдова, вбиває безвинних громадян Сирії, використовує терористичні методи, щоб порушити суверенітет інших держав, як це мало місце нещодавно у Солсбері у Великій Британії, втручається у процес проведення демократичних виборів в інших країнах, застосовуючи кібератаки по всьому світу, має бути зупинена. Коментуючи поправку країни-агресора щодо підвищення довіри у міжрелігійному та міжетнічному діалозі, глава української делегації нагадав про репресії, які вчиняє РФ стосовно кримських татар і українців в незаконно окупованому Криму.

Також українська делегація взяла участь у роботі Керівної Ради та 138 Асамблеї МПС, в рамках якої були розпочаті загальні дебати щодо посилення глобального режиму для захисту мігрантів та біженців.

Протягом робочого дня делегація під головуванням Бориса Тарасюка провела двосторонні зустрічі і консультації з делегацією Австралії та Німеччини. Під час зустрічей депутати обговорили стан двосторонніх відносин, а також висловили свою позицію щодо поправок. Борис Тарасюк поінформував інші сторони про неприйнятність для української делегації ряду поправок, що були внесені до резолюції постійного комітету з питань миру та міжнародної безпеки.

У другій половині дня продовжувалось засідання Комітету з питань миру і міжнародної безпеки за участю Бориса Тарасюка і Альони Шкрум, на якому відбувалося голосування по кожній поправці до резолюції. Всього було подано 132 поправки. Борис Тарасюк висловлював позицію щодо кожної поправки, що були неприйнятними для нашої країни.

Депутати Олена Сотник, Олексій Порошенко та Леонід Ємець взяли участь у засіданні Форуму молодих парламентаріїв.

*** МПС був створений у 1889 році з метою просування демократії, рівності, прав людини, сталого розвитку та миру. Штаб-квартира розміщувалася в Берні, однак у 1911 р. була перенесена в Брюссель, згодом в Осло, а з 1921 р. – у Женеву.