Глави МЗС України і Швеції провели онлайн-розмову напередодні відеоконференції міністрів закордонних справ «Східного партнерства»

Регіон:
ЄС
Країна:
Швеція
Тема:
Публічна дипломатія
Джерело:
kmu.gov.ua

10 червня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів відеорозмову з Міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде.

Співрозмовники обговорили питання підтримки євроінтеграційних прагнень України з боку Швеції напередодні проведення відеоконференції міністрів закордонних справ «Східного партнерства» 11 червня 2020 року.

Дмитро Кулеба наголосив на важливості консолідації зусиль з підготовки амбітної Спільної декларації майбутнього саміту «Східного партнерства» на принципах спільної власності, стратегічного характеру цієї ініціативи, а також враховуючи інтереси Східних партнерів.

Дмитро Кулеба поінформував шведську колегу про безпекову ситуацію на тимчасово окупованих частинах території України, розвиток переговорів в рамках Нормандського формату та процес імплементації Мінських домовленостей.

Очільник МЗС України також наголосив, що питання протидії  збройній агресії з боку РФ та спільні кроки з деокупації Криму повинні залишатися пріоритетними на порядку денному діяльності ОБСЄ.

«Переконаний, що високий рівень шведської дипломатії дозволить ефективно і послідовно захищати принципи і норми, закладені в основу архітектури європейської  безпеки та діяльності ОБСЄ, під час головування Швеції у 2021 році», – підкреслив Дмитро Кулеба.

Глава МЗС Швеції відзначила прогрес в імплементації реформ в Україні, зокрема ухвалення закону про ринок землі. Прихід в Україну відомих шведських брендів є свідченням успіху України на цьому шляху.

Міністри закордонних справ України та Швеції висловили налаштованість поглиблювати економічне співробітництво між країнами і докладати зусиль з метою мінімізації негативного впливу пандемії коронавірусу на міжнародну економіку.