ДФС та EUBAM визначили напрями співпраці на 2018 рік

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Основні напрями співробітництва у наступному році обговорили під час зустрічі в.о. Голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан та новий Глава Місії ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM) Славомір Піхор, якого було призначено на посаду 1 грудня 2017 року.

«З огляду на позитивний досвід нашого співробітництва у правоохоронній сфері, пріоритетами на 2018 рік ми бачимо розширення застосування спільного контролю на українсько-молдовському кордоні, взаємодію щодо протидії митним правопорушенням та контрабанді. У наших планах – організація спільного контролю на всіх пунктах пропуску, де  сьогодні це є можливим», – повідомив Мирослав Продан.

Він також наголосив на необхідності продовження практики проведення спільних оперативних заходів і спеціальних операцій за участі міжнародних організацій (OLAF, SELEC, EUROPOL, FRONTEX), митних адміністрацій держав-членів ЄС, України, Республіки Молдова, а також посиленні комунікації з правоохоронними органами європейських країн та обміну оперативною інформацією щодо можливих незаконних та підозрілих поставках, зокрема, тютюнових виробів та обладнання для їх виробництва.

Так, під егідою EUBAM спільно з Державною прикордонною службою України, Митною службою Республіки Молдова та Королівською податковою та митною службою Великобританії у квітні поточного року було проведено спецоперацію «ORBIS», спрямовану на виявлення та припинення каналів незаконного переміщення тютюнових виробів.

За її результатами попереджено 37 випадків незаконного переміщення через митний кордон України тютюнових виробів у кількості 494 440 шт. цигарок на суму 465 тис. грн та вилучено 41 кг тютюну вартістю понад 31 тис. грн.

Також EUBAM було організовано та проведено спеціальну операцію під кодовою назвою «Навігатор» (з 01.04.2017 по 30.04.2017), спрямовану на виявлення та протидію незаконному переміщенню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, прекурсорів вибухових речовин, хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних матеріалів в Україні та Республіці Молдова.

У ході проведення операції «Навігатор» Вінницькою, Волинською, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Одеською, Чернівецькою митницями ДФС вживалися заходи, спрямовані на викриття каналів незаконного переміщення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, прекурсорів, хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних матеріалів. Так, було встановлено 36 таких випадків.

Крім того, EUBAM та ДФС спільно розробили Стратегію у сфері протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів на період до 2021 року, яка була схвалена Кабінетом Міністрів України у серпні цього року.

Серед основних положень цієї Стратегії ­­­– удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному обігу тютюнових виробів, запровадження кримінальної відповідальності за незаконне переміщення тютюнових виробів через кордон України, забезпечення ефективного контролю за переміщенням тютюнової продукції, сировини та виробничих матеріалів через митну територію України, посилення співпраці із закордонними та міжнародними інституціями, об’єднаннями громадян тощо.

Ще один із важливих напрямів співробітництва, за словами в.о. Голови ДФС, є підвищення кваліфікації працівників митних органів за участі європейських експертів.

«Можливості Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС у Хмельницькій області, на базі якого було відкрито Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації, можуть бути використані для навчання та практичних занять українських митників та їх іноземних колег, а також представників інших правоохоронних органів», – повідомив очільник ДФС.

Мирослав Продан відзначив значну інформаційну підтримку та практичну допомогу Місії EUBAM, зокрема, щодо нещодавнього запуску спільного контролю на пункті пропуску «Паланка» на українсько-молдовському кордоні, а також активну участь Місії EUBAM у реалізації проектів з реконструкції пунктів пропуску «Рені» і «Кучурган».

У свою чергу Глава Місії ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові Славомір Піхор повідомив, що визначені ДФС напрями співробітництва співпадають з програмою EUBAM на наступний рік. Він також високо оцінив запроваджений обмін інформацією та взаємодію між українськими митною та прикордонною службами та висловив підтримку щодо проведення оперативних заходів та спеціальних операцій з протидії контрабанді наркотиків, незаконному переміщенню зброї та підвищенню безпеки.

Крім того, за словами Славоміра Піхора, значна увага EUBAM буде зосереджена  на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону та ситуації довкола врегулювання придністровського питання. У зв’язку з цим актуальним питанням стає також запровадження проведення спільного митного та прикордонного контролю під час руху залізничного транспорту, зокрема, потягу сполученням «Одеса – Кишинів».