Держгеокадастр: Світовий банк визнав український земельний кадастр одним із найдосконаліших в світі

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Європейська інтеграція

Світовий банк визнав український земельний кадастр одним із найдосконаліших в світі. Про це йдеться в відеоповідомленні  установи  на честь 25-річного партнерства Світового банку  з Україною. 

Як відзначають експерти Світового банку, новий державний земельний кадастр був розроблений відповідно до найкращих світових стандартів  та зменшив вартість реєстрації земельних ділянок  на 2/3 за рахунок скорочення часу реєстрації та зменшення масштабів корупції. Відзначається, що час реєстрації скоротився із декількох днів до 21 хвилини в середньому та зводиться до одного візиту до центру реєстрації.

Нагадаємо, що електронний Державний земельний кадастр був запущений в 2013 році, відкрившидоступ до Національної кадастрової системи. В 2015 році на базі Держземкадастру почали впроваджуватись електронні послуги, зробивши сервіс більш прозорим та зручним. Конвертація відомостей про земельніділянки в електронний формат зробила можливим переведення в он-лайн частини процедур, усунувши чиновника від їх виконання та  зменшивши можливості для корупції.