Держенергоефективності разом з ПРООН в Україні та Групою Світового банку розглянули механізми фінансування “зелених” проектів для муніципалітетів

Регіон:
ЄС
Країна:
Інше
Тема:
Енергетична безпека
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук зустрівся з представниками ПРООН в Україні та Групи Світового банку та обговорив механізми фінансування «зелених» проектів для муніципалітетів.

Володимир Лященко, координатор проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні», презентував розроблений механізм фінансування проектів «чистої» енергетики для муніципалітетів.

Як пояснила Зоя Гопцій, радник з правових питань та законодавства Групи Світового банку, завдяки проведеній фінансовій децентралізації стан місцевих бюджетів покращився, втім коштів недостатньо для реалізації усіх необхідних містам проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Місцева влада потребує ефективних механізмів фінансування проектів. Є чимало варіантів: державні програми фінансування, кошти донорів, залучення енергосервісних компаній. В той же час в країнах ЄС популярним є банківське кредитування для муніципалітетів. Наприклад, у Франції та Іспанії банківські кредити становлять 94% та 76% від усіх муніципальних запозичень.

Представленим експертами механізмом передбачається пряме фінансування банком проектів для муніципалітетів. Серед переваг цього механізму – прості процедури та можливість залучення невеликих позик, що актуально для малих та середніх міст. Вже наступного року планується запустити перший пілотний проект із надання банківських кредитів для муніципалітетів.

У свою чергу Сергій Савчук відзначив, що для успішної реалізації механізму потрібно налагоджувати тісну співпрацю з регіонами. Наприклад, завдяки численним роз’яснювальним семінарам щодо переваг «теплих кредитів» населення та ОСББ повірило у дієвість державної програми, а місцева влада почала приймати місцеві програми здешевлення «теплих кредитів». Наступними темами діалогу з регіонами стали енергосервіс та енергоменеджмент. Тепер на часі – питання фінансування проектів.

Загалом сторони домовилися опрацювати концепцію та план-графік проведення серії навчальних семінарів щодо фінансування проектів «чистої» енергетики для муніципалітетів. Також буде проаналізовано перспективи впровадження запропонованого механізму в регіонах та можливість залучення державного співфінансування.