Адаптація законодавства до норм ЄС дозволить Україні стати конкурентною у світі, – Володимир Лапа

Регіон:
ЄС
Тема:
Європейська інтеграція
Джерело:
http://www.kmu.gov.ua

Адаптація українського законодавства до норм ЄС, зокрема, у фітосанітарній галузі, дасть змогу нашій державі стати конкурентною не лише на ринку ЄС, а й у всьому світі. На цьому наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа 22 травня під час семінару «Імплементація законодавства Європейського Союзу до національного законодавства щодо проведення фітосанітарного контролю вантажів з об’єктами регулювання, які ввозяться на територію України».

Даний захід відбувся в рамках Європейського інструменту інституціональної розбудови TAIEX. Участь у семінарі взяли фахівці Держпродспоживслужби з усіх регіонів України, які залучені до розробки змін до вітчизняного законодавства у галузі фітосанітарії.

У семінарі взяли участь експерти національних організацій Європейського Союзу, які уповноважені здійснювати фітосанітарний контроль імпортних вантажів: Крістіна Романова (Латвія), Яцек Жандарський (Республіка Польща) та Хуго Мас (Іспанія). Вони поділилися досвідом із українськими колегами щодо виявлення карантинних організмів в імпортних вантажах.

Голова Держпродспоживслужби подякував Європейському Союзу за допомогу в адаптації українського законодавства до норм ЄС та навчання для українських фахівців з метою отримання бази для розробки ряду змін до вітчизняного законодавства у фітосанітарній сфері. Володимир Лапа відзначив, що процес гармонізації вітчизняної законодавчої бази до вимог Євросоюзу є нелегким процесом, але Держпродспоживслужба має високий кадровий потенціал для роботи щодо розробки проектів таких змін як у фітосанітарній галузі, так і в ветеринарії і захисту прав споживачів.

Директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко наголосив на важливості постійного підвищення компетенції українських фітосанітарних інспекторів та необхідності активного вивчення кращого європейського досвіду. Він звернув увагу, що українські фітосанітарні інспектори постійно вивчають кращі європейські практики та жваво беруть участь у розробці змін до вітчизняного законодавства з метою адаптації української нормативно-правової бази до європейських норм.

Метою семінару стало ознайомлення із законодавством ЄС щодо проведення фітосанітарних процедур до імпортних вантажів на державному кордоні та у митницях призначення.

Учасники розглянули питання особливостей здійснення фітосанітарного контролю імпортних вантажів з урахуванням вимог Регламентів (ЄС) 2016/2031 та 2017/625, проведення фітосанітарного контролю рослин та рослинних продуктів, поводження з вантажами, які не відповідають фітосанітарним заходам, та застосування в таких випадках штрафних санкцій до суб’єктів господарювання, фітосанітарного контролю рослин та рослинних продуктів у ручній поклажі та поштових відправленнях, системи навчання державних фітосанітарних інспекторів, які здійснюють фітосанітарний контроль імпортних вантажів.