Відповідь РФ у разі відмови гарантувати нерозширення НАТО може бути різною – Лавров

Джерело:
https://www.ukrinform.ua/
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що відповідь Росії, якщо США відмовляться гарантувати нерозширення НАТО, може бути різною, з урахуванням набору можливостей, які запропонують президенту РФ російські військові експерти.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу з посиланням на трансляцію пресконференції Лаврова за підсумками 2021 року.

«Не можу нічого додати до того, що сказав президент Путін… Відповідь може бути різною, це залежить від тих пропозицій, які зроблять президентові Росії наші російські військові експерти. Крапка!" – сказав Лавров.

Далі він осудливо висловився на адресу західних колег, «американців, насамперед», які з цього приводу ворожать на кавовій гущі, а також «не чекаючи розвитку подій, відразу хапаються за санкційного кийка».

Читайте також: У РФ хочуть замінити «формулу» про нерозширення НАТО на мадридському саміті

Як повідомлялося, цього тижня пройшли численні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, спровокованої Росією.

Зокрема, перший раунд переговорів між Росією та США пройшов у понеділок у Женеві. У Брюсселі того самого дня відбулося засідання Комісії Україна-НАТО за участю віце-прем'єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної. 12 січня у Брюсселі відбулася зустріч Ради Росія-НАТО.

Читайте також: Переговори в Женеві: Росія дорікнула США в непоступливості щодо «гарантій безпеки»

Увечері 12 січня ситуацію з питань безпеки в Європі та навколо України в рамках неформальної зустрічі у французькому місті Брест обговорили міністри оборони країн Євросоюзу, у четвер ця дискусія продовжилася за участю міністрів закордонних справ ЄС.

У четвер також пройшло обговорення поточного стану європейської безпеки в рамках Постійної ради ОБСЄ.