Референдум про входження Південної Осетії до складу росії призначили на 17 липня

Джерело:
https://www.ukrinform.ua/
Президент самопроголошеної республіки південна осетія Анатолій Бібілов призначив референдум про входження до складу росії на 17 липня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Фонтанка.ру з посиланням на указ Бібілова.

З нього випливає, що в бюлетені буде лише одне запитання: «Ви підтримуєте об'єднання республіки південна осетія та росії?».

Наприкінці березня прессекретар кремля дмитро пєсков говорив, що у москві «з повагою поставляться» до результатів референдуму в Південній Осетії з питання об'єднання з рф.

Читайте також: Україна ніколи не визнає «автономію л/днр» – Зеленський

8 травня у Південній Осетії відбувся другий тур виборів. За останніми даними ЦВК, чинний глава Анатолій Бібілов набрав 43,3% голосів, а його опонент Алан Гаглоєв – 54,2%. Інавгурацію Гаглоєва планують провести 24 травня.

Вибори відбулися на тлі неоднозначної реакції на відправлення жителів на війну в Україні на боці росії. Там уже загинули щонайменше семеро уродженців Південної Осетії. Наприкінці березня повідомлялося про повернення з фронту близько 300 військових із розташованої на її території російської військової бази.

Читайте також: російські «референдуми» на окупованих територіях України не будуть визнані – ЄС

Глава МЗС Грузії Давид Залкаліані раніше заявляв, що в умовах окупації референдум про входження Південної Осетії до складу росії не матиме юридичної сили.

південна осетія – самопроголошена держава на Південному Кавказі, створена рф за рахунок окупації частини Грузії. Більшість країн світу розглядають Південну Осетію як частину Грузії, натомість п'ять країн-членів ООН (зокрема росія) визнають її незалежною державою.