Ярослав Чорногор

Рада зовнішньої політики “Українська призма”, Ph.D (кандидат історичних наук), дві вищі освіти

Закінчив історичний та економічний факультети Київського національного університету ім. Т.Шевченка (2001 р.).

В 2001 – 2004 рр. навчався в аспірантурі історичного факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка. У жовтні 2005 р. захистив дисертацію кандидата історичних наук. Пройшов стажування у Московському державному університеті ім. М. В. Ломоносова (Росія) та в Університеті м. Констанц (Німеччина).

У 2004-2009 рр. працював в Інституті світової економіки та міжнародних відносин НАН України.

У 2009-2011 рр. працював в Інституті європейських досліджень НАН України, а з 2012 р. працює старшим науковим співробітником в Інституті всесвітньої історії НАН України. Стипендіат Міжнародного Благодійного Фонду творчої молоді України «Смолоскип» (1997-2001 рр.), Університету м. Констанц, ФРН (2004), Університету Христіана-Альбрехта м. Кіль, ФРН (2006), стипендіат Національної академії наук України (2009-2012 рр.), стипендіат Президента України (2012-2014 рр.).

Наукову роботу поєднує з викладацькою діяльністю в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, Дипломатичній академії України при МЗС України та інших ВНЗ. Активний учасник профспілкового руху, з 2008 р. – член Молодіжної ради КРК Профспілки працівників НАН України.

З 2012 р. бере участь в якості експерта у проектах Фонду Фрідріха Еберта. В 2013-2014 рр. координатор освітньої програми Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні. Учасник та організатор більше 70 наукових конференцій та інших наукових заходів, автор понад 40 наукових публікацій.

Тематика досліджень – актуальні питання в діяльності ЄС, політики окремих європейських країн та перспективи України, як у двосторонніх відносинах, так і в утвердженні на європейському континенті, громадські рухи та політичні партії в громадсько-політичному житті країн Європи, політична система та місцеве самоврядування у країнах Європи.

Експертиза

Регіони: ЄС, Країни Північної Європи

Теми: Європейська інтеграція, Євроатлантична інтеграція, Питання міжнародної безпеки

Країни: Чехія, Фінляндія, Угорщина, Норвегія, Польща, Румунія, Словаччина, Швеція