Марина Воротнюк

Рада зовнішньої політики “Українська призма”, кандидат політ. наук

Марина Воротнюк – к.політ.н., експерт, яка займається дослідженням безпекових процесів в Чорноморському регіоні, зовнішньої політики України та Турецької республіки, країн Південного Кавказу. Вона є членом правління Ради зовнішньої політики «Українська призма». В даний час п.Воротнюк викладає в якості запрошеного лектора на кафедрі політичних наук Університету Коменського в Братиславі, Словаччина, в рамках програми мобільності для вчених Міжнародного Вишеградського фонду (програма V4EaP).

З 2006 по 2015 р. вона працювала в Одеському філіалі Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД). Вона має досвід викладацької діяльності у Міжнародному гуманітарному університеті (м.Одеса) та Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова, де вона була науковим співробітником Центру міжнародних досліджень у 2006-2013 рр.

Воротнюк М. брала участь у численних академічних програмах, серед яких Програма для експертів високого рівня (High Level Experts Program) Міністерства закордонних справ Німеччини (2015 р.), Інститут політики національної безпеки (National Security Policymaking Institute) Державного департаменту США (2013 р.), Програма для реформаторів з країн Чорноморського регіону (Black Sea Young Reformers Fellowship) Чорноморського трасту Німецького Фонду Маршалла та Фонду Роберта Боша (2012 р.), курс з досліджень проблем миру в Університеті Осло (2007 р.) та ін. Вона є автором численних публікацій у своїй галузі.

Її кандидатська дисертація (2013 р.) присвячена застосуванню критичних теорій безпеки до зовнішньої політики Туреччини.

Експертиза

Регіони: Чорноморський регіон

Теми: Питання міжнародної безпеки

Країни: Болгарія, Грузія, Греція, Румунія, Словаччина, Туреччина, Україна