Парламентська дипломатія України

Аналіз зовнішньополітичного блоку передвиборчої кампанії на Позачергових виборах до Верховної Ради України 2019. Експерти Ради зовнішньої політики «Українська призма» проаналізували 12 партій (програмні документи, заяви, інтерв`ю) за десятьма топ-темами зовнішньої політики України. В цьому розділі ви зможете порівняти позиції партій за окремими напрямами, прочитати повний аналіз за кожною партією чи ознайомитися з аналізом парламентського виміру зовнішньої політики України.

Топ-теми

Зовнішня політика України не повинна обмежуватися ЄС та НАТО. Тож у цьому розділі – детальний аналіз найголовніших напрямів діяльності та експертні рекомендації, на яких мають зосередитися новообрані депутати. Ці питання варто включити до майбутньої Коаліційної угоди та Програми нового уряду. Теми обрані за результатами експертного опитування.

Європейський Союз

Відносини України з Європейським Союзом мають особливий стратегічний вимір, який характеризується хорошим рівнем політичного діалогу та економічної кооперації з ЄС як зовнішнім партнером. Особливістю відносин можна вважати побудову внутрішньополітичного порядку денного на основі європейських стандартів

Читати далi ... Аналiтика за темою Порівняти позиції партій

НАТО

Співпраця з НАТО включає як зовнішні контакти, так і значний обсяг внутрішнього законодавства, яке забезпечує реформування сектору безпеки та оборони, адаптації та наближення до стандартів Альянсу. ВРУ виконує як функції законодавчої підтримки євроатлантичного курсу України, так і має власні можливості для кооперації за цим напрямом.

Читати далi ... Аналiтика за темою Порівняти позиції партій

США

Визначення базових параметрів, стратегічного бачення та основних цілей розвитку відносин зі США належить до ключових завдань української зовнішньої політики. Сьогодні США мають унікальне становище в міжнародній системі, яке зберігатиметься і в середньостроковій перспективі.

Читати далi ... Аналiтика за темою Порівняти позиції партій

Економічна дипломатія

ВРУ має у своєму арсеналі політичні, інституційні та законодавчі інструменти розвитку економічної дипломатії. Особливо актуальним є завдання «економізації» української дипломатії в сенсі зовнішньополітичного забезпечення просування на світових ринках економічних інтересів української держави, зокрема українського експорту.

Читати далi ... Аналiтика за темою Порівняти позиції партій

Політика щодо країн-сусідів

Формування спільних стратегій щодо поглиблення інтеграції в ЄС та НАТО, формування та участь в ефективних регіональних форматах співробітництва та стримування Росії має бути серед ключових завдань політики України щодо держав-сусідів. Однак відмінності національних інтересів держав-сусідів України породжують певні національні специфіки двосторонніх відносин з ними.

Читати далi ... Аналiтика за темою Порівняти позиції партій

Консолідація міжнародної підтримки протидії російській агресії

Консолідація міжнародної підтримки з боку ВРУ може відбуватися як безпосередньо через політичні заяви, накладання санкцій та інших обмежень на Російську Федерацію, так і через вибудовування сталої співпраці з міжнародними партнерами у сферах, які пов’язані із забезпеченням національної безпеки та оборони, захистом суверенітету та територіальної цілісності тощо.

Читати далi ... Аналiтика за темою Порівняти позиції партій

Просування іміджу України за кордоном

Крім законотворчої діяльності та участі у формуванні бюджетних рамок діяльності державних установ, які залучені до формування та реалізації зовнішньої іміджевої політики України, а також протидії дискредитаційній активності Кремля за кордоном, ВРУ має власні інструменти парламентської дипломатії, які грають значну роль у формуванні авторитету України на міжнародній арені.

Читати далi ... Аналiтика за темою Порівняти позиції партій

Закордонні українці та питання подвійного громадянства

Кожен третій українець мешкає на постійній чи тимчасовій основі закордоном. Упорядкувати стосунки між державою Україна та українцями, які живуть за її межами, потрібно, перш за все, в інтересах самої держави, яка від своїх представників закордоном отримує політичний, економічний, інформаційний і соціальний зиск.

Читати далi ... Аналiтика за темою Порівняти позиції партій

Парламентський вимір діяльності міжнародних організацій

Майданчики міжнародних організацій необхідні для активізації політичного діалогу, підтримки курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію, заходів з протидії російській збройній агресії, у тому числі підтримки державами-партнерами санкційної політики у відношенні держави-агресора, просування пропозицій до документів, які схвалює міжнародна організація, в інтересах України.

Читати далi ... Аналiтика за темою Порівняти позиції партій

Зовнішня політика України поза межами ЄС та НАТО

Нехтування формуванням прагматичних та взаємовигідних відносин з країнами поза ЄС та НАТО у середньостроковій перспективі може призвести до втрати потенційних ринків, а також до схиляння Росією цих країн на власний бік в рамках міжнародних організацій.

Читати далi ... Аналiтика за темою Порівняти позиції партій

Партії, що брали участь у виборах 2019

Партії розміщені відповідно до їх результатів на позачергових парламентських виборах 2019. Для аналізу обиралися партії на основі оприлюднених результатів соціологічних опитувань.

Проект здійснено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США