-
Ганна Шелест
- Регіон:
- Азіатсько-Тихоокеанський регіон
- Країна:
- Україна
- Тема:
- Європейська інтеграція
ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ
- Інвентаризація підписаних угод та меморандумів. Головні питання:
- що з меморандумів потребує оновлення або підвищення до рівня угод;
- які сфери є непокритими але потребують документального наповнення по кожній країні;
- які країни серед переліку пріоритетних є проблемними з точку зору нормативно-правового оформлення.
- Інвентаризація наявних робочих органів міждержавного та міжвідомчого рівня (наявність, необхідність, коли останній раз збирались, ефективність, стан імплементації ухвалених рішень).
- Інвентаризація візових режимів:
- Візові та безвізові режими, їх стан та рівень для громадян України (особливо у порівнянні з безвізовими режимами для громадян РФ та ЄС).
- Наявні переговори щодо візової лібералізації з країнами регіону та їх стан. Cтримуючі фактори.
- Візові вимоги для громадян країн регіону, можливості перегляду та запити від урядів щодо їх перегляду/спрощення (передусім для представників бізнесу та туристів). Пріоритет – КНР, Індія, Сінгапур, Індонезія, Малайзія. Cтримуючі фактори.
КАДРОВЕ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
- Розглянути можливість відкриття нового Посольства України на Шрі-Ланці, яке б також відповідало за Мальдіви, для розвантаження Посольства України в Делі, яке покриває шість країн (Бангладеш, Мальдіви, Непал, Шрі-Ланку та Бутан), що є критично багато для однієї установи.
- Посилити спроможності ПУ в Таїланді для належного покриття М’янми та Лаосу. Розглянути можливість відкриття консульства у М’янмі з огляду на збільшення туристичного потоку та перспектив співробітництва після “відкриття” країни.
- Розглянути можливість відкриття консульства на Філіппінах.
- Посилення спроможностей ПУ в регіоні за рахунок фахівців зі знанням місцевих мов. Можливість залучення за контрактом місцевих з діаспори / випускників українських ВНЗ / місцевих зі знанням мови.
- Посилення економічних секцій ПУ у Сінгапурі, Таїланді, Індія (особливо для Бангладеш, Шрі-Ланки), Індонезії, Малайзії, Пакистані.
- Перегляд країн відповідальності у військових аташе, забезпечення належного представництва у тих країнах, які найбільш інтересуються українським ВПК та спільними проектами (в першу чергу, Індія, Бангладеш, В’єтнам, Тайланд, Малайзія, КНР, Японія, Південна Корея).
ПОЛІТИЧНИЙ БЛОК
- Серед країн Азійського регіону приділити більше уваги політичному діалогу на найвищому рівні з Бангладеш, Індонезією, Індією, Малайзією, Пакистаном та Південною Кореєю. Активізувати на рівні Уряду підходи до економічної співпраці у роботі із Південною Кореєю, В’єтнамом та Індонезією.
- Опрацювати можливість організації візитів на рівні президента та прем’єр-міністра до КНР, Південної Кореї, Індії, Сінгапуру, Таїланду, Малайзії, Казахстану.
- Зосередитись на просуванні та заохоченні взаємовигідного співробітництва у сфері спільних з КНР виробництв, інвестиційного залучення, співпраці у сферах енергетики (включаючи з відновлюваною), нафтогазової промисловості, інфраструктури, цивільної авіації.
- Вивчити досвід Японії у використанні технологій у державній сфері та реформи медичної сфери.
- Проведення переговорів щодо вироблення спільної взаємовигідної позиції України та Казахстану щодо подолання перепон, які створює Росія для українського експорту і транзиту, відновлення та нарощування обсягів товарообігу тощо.
- Активізувати парламентський вимір співпраці з Індією, Таїландом, Південною Кореєю, Японією, Індонезією.
- Проведення переговорів з Індією та Пакистаном щодо питань ядерної безпеки, можливість спільних розробок, навчання студентів (за прикладом програми з Туреччиною), тощо.
ЕКОНОМІЧНИЙ БЛОК
- Провести road-show українських товарів у країнах Центральної Азії
- Провести аудит участі українських підприємств у великих виставках та ярмарках країн Азії, включно з ВПК, на предмет необхідності державної підтримки або виходу з єдиним українським стендом.
- Для детального вивчення ринку необхідне проведення регіональних бізнес форумів у Казахстані та Узбекистані із залученням місцевої бізнес спільноти, що дозволить подальше більш ефективне позиціонування та просування української продукції.
ГУМАНІТАРНИЙ БЛОК
- Ініціювати створення асоціацій випускників українських ВНЗ (за прикладом британських та американських) за ініціативи та організаційної підтримки посольств у відповідних країнах. Можливе створення “клубу” випускників, який 2 рази на рік зустрічався б в посольстві, та у разі візитів українських делегацій з їх очільниками. Можливі формати є сніданок або вечеря з випускниками, запрошення на святкування Дня незалежності тощо, окремі заходи.
- Посилення експертної співпраці з КНР на рівні університетів та дослідницьких центрів. Можливість використання спеціального фінансування МЗС щодо участі українських експертів у заходах на території КНР.
- Інтенсифікувати культурний вимір співпраці з країнами Південної Азії, розглянути можливість участі у книжкових виставках, літературних фестивалях (наприклад, Kolkatta Book Fair – найбільша книжкова виставка у світі після Франкфуртського та Лондонського книжкових ярмарків потребує уваги українських книговидавців), розробити окрему кампанію популяризації України у соціальних мережах в якості туристичного напряму .
- Існуючі пропозиції знімати фільми Боллівуду в Україні можуть мати позитивний іміджевий вплив і потенційно залучити індійський туристів до України.
- МЗС спільно з МОН провести нараду щодо стану справ з якістю освіти та відповідності стандартів відповідних країн, з метою аналізу проблем іноземних студентів, а саме: візові, корупція, якість освіти (наприклад, лише 14.87% індійських студентів, що впродовж 2015-2018 рр. навчалися в медичних університетах України змогли пройти іспит FMGE, обов’язковий для всіх випускників медичних ВНЗ, що навчалися не в Індії, країнах Співдружності чи США).
- Активізувати публічну дипломатію у регіоні Центральної Азії, у тому числі і шляхом організації та проведення експертних обговорень, конференцій, студентських обмінів, навчання студентів країн регіону в Україні тощо. Розробка інформаційної стратегії, спрямованої на країни регіону.
- Переглянути підходи до роботи з українською діаспорою та експатами. Не обмежуватися святкування національних свят, опрацювати нові механізми роботи з новим поколінням та хвилею діаспори, особливо молодь та бізнес.
БАГАТОСТОРОННІЙ ВИМІР
- Активізувати переговори щодо приєднання України до форуму «Азія – Європа» (АСЕМ) – передусім спираючись на прогрес у відносинах з КНР та європейських партнерів, що надасть доступ до діалогового майданчика між ЄС і понад 20 країнами Азії. Співпраця у рамках АСЕМ дозволить Україні приєднатися до перспективних економічних, фінансових, інфраструктурних, гуманітарних проєктів. Очевидними є переваги використання АСЕМ для пожвавлення контактів з економічними партнерами – на держави, що беруть участь у цьому форумі, припадає значна частка зовнішньої торгівлі України.
- Проаналізувати можливість співпраці з Фондом «Азія-Європа» (АСЄФ, ASEF, під парасолькою АСЄМ), який реалізує понад 25 різноманітних проектів щорічно (переважно гуманітарного, культурного, освітнього характеру) із залученням представників Азії та Європи, і формує платформу політичного та економічного діалогу між лідерами країн Європи та Азії.
Даний текст містить контент, доступний тільки для авторизованих користувачів. Для перегляду контенту, будь ласка, авторизуйтесь на сайті.